27 lutego 2011 po raz pierwszy odbyło się spotkanie Klubokawiarni Republikańskiej. Od tego czasu co miesiąc organizujemy dla Państwa wydarzenia kulturalne, koncerty, dyskusje z ciekawymi goścmi, happeningi. A to wszystko w jednym celu, by pokazać, że niezależne inicjatywy mogą zdziałać wiele, jeśli się tylko tego chce. Paul Zulehner napisał: „Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki” . I ten cycat staje się powoli naszym mottem. Klubokawiarnię tworzą ludzie. Młodzi, wykształceni, kochający Polskę. Pozwolą Państwo, że się tutaj zaprezentujemy:)

Zespół Klubokawiarni Republikańskiej (w porządku alfebetycznym):

Warszawa

Katarzyna Joanna Kaczyńska – stworzenie nonkonformistyczne, płci żeńskiej, z mgr przed nazwiskiem. Miłośniczka Wschodu i kultury słowiańskiej. Jeździ tam, skąd inni uciekają. Uwielbia prowincję i „zaściankowe” rewiry… Absolwentka historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wciąż zachłanna na wiedzę, sumiennie zdobywaną w Studium Europy Wschodniej UW. Idealistka, nie czyta „Gazety Wyborczej”. „Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”. Jako historyk w Klubokawiarni Republikańskiej zajmuje się publicystyką i wsparciem merytorycznym, w przyszłości, będzie prowadzić nasze Klubokawiarniane Wykłady.

 

Ania Kunysz – Skończyłam archeologię na Uniwersytecie Warszawskiem, jednak losy tak się poukładały, że nie pracuję w zawodzie. Od zawsze interesowałam się historią, kinem, muzyką oraz lubiłam podróżować. Sporą cześć życia, 6 lat, spędziłam na Suwalszczyznie, prowadząc ze znajomymi mały pensjonat położony w pięknej dziczy nad jeziorem Jaczno. To dość nietypowe życiowe doświadczenie pozwoliło mi odkryć nie tylko piękną i mało znaną krainę, ale nauczyło kontaktu z zupełnie inną-nową rzeczywistością, o jakiej na co dzień nie śnią zabiegani Warszawiacy.Nie wyobrażam sobie świata bez różnorodności, jestem osobą tolerancyjną (ale nie w zniekształconym tego słowa znaczeniu) i mam poglądy konserwatywno-chrześcijańskie.

 

Monika Kuś – 18 lat, uczennica szkoły średniej o profilu chemicznym. Miłośniczka muzyki klasycznej, a w szczególności Fryderyka Chopina. Uczę się gry na fortepianie. W moim środowisku młodzi ludzie są nasiąknięci medialną propagandą, która płynie z różnego rodzaju mediów. Nie mogłam odnaleźć się wśród tych ludzi. Podczas rozmów z nimi o swoich poglądach, tzn. o Bogu i patriotyzmie uważali, że to co mówię to są kompletne bzdury. Według nich świat jest tak piękny i cudowny, więc po co wracać i rozliczać historię Polski.  W klubokawiarni poznałam ludzi którzy podążają za prawymi wartościami życia które tak bardzo są biskie memu sercu.

 

Dominika Łempicka –  25 lat, magister filologii tłumaczeniowej na UW (język angielski i niemiecki) i absolwentka studiów podyplomowych w zakresie Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji na Collegium Civitas. Odbyłam praktyki dziennikarskie w tygodniku Polish Express w Londynie oraz praktykę w ambasadzie RP w Berlinie. Pracuję przy tłumaczeniach filmów oraz jako lektor w szkole językowej. Moją pasją jest literatura rosyjska, teologia i kultura romska (tańczę w zespole cygańskim). W Klubokawiarni Republikańskiej zajmuje się pisaniem scenariuszy do przedstawień, publicystyką, tańczy na naszych spotkaniach, wspiera nas swoją wiedzą.

 

 

Marcin Plewka – podróżnik, który uważa, że oczy człowieka zostały stworzone po to, by patrzeć na zachód słońca, a nie w ekran komputera. Z wykształcenia ekonomista i marketingowiec. Kiedyś w dawnych czasach, których dziś nikt już prawie nie pamięta, szef marketingu dużego koncernu. Obecnie jako pilot i przewodnik miejski zakochany w Warszawie, Krakowie i całej Polsce, odkrywa tajniki naszej historii i kultury przed obcymi przybyszami. Prowadzi też spotkania Klubokawiarni, bo uważa, że w czasach, gdy podłość stała się cnotą, każdy myślący człowiek musi działać społecznie dla dobra swojego kraju.

 

 

Danuta Wiktoria Wolak –  z wykształcenia filolog polski, z pasji chrześcijanka i dumna Polka. Lubię marzyć, a potem przekuwać te marzenia w rzeczywistość, walczyć o słuszną sprawę, nawet jeśli wymaga to dużego wysiłku i zapierania się siebie. Odczuwam dziką satysfakcję, kiedy pokonuję własne słabości, kiedy mogę zmienić coś w moim otoczeniu na lepsze i zarazić pasją innych ludzi. Płynę pod prąd, jestem antysalonowa i staromodna, co – mimo że czasem uciążliwe – daje mi jednak dużo szczęścia. Lubię szaleńczo się śmiać i wygłupiać, czytać książki, kocham Warszawę i wyprawy w nieznane – odkrywanie Polski i świata. Pomysłodawczyni i inicjatorka powstania Klubokawiarni Republikańskiej. Aktywnie współorganizuje każde spotkanie.

 

Agnieszka Maria Żurek – dziennikarka, z wykształcenia filolog włoski. Klubokawiarnia to dla mnie przede wszystkim miejsce spotkań z przyjaciółmi, z którymi łączy mnie wspólnota wartości oparta na wierze w Boga i patriotyzmie. Lubię sztukę, góry, śpiewanie przy ognisku, wycieczki za miasto w stylu przedwojennym i prymitywne warunki w fajnym towarzystwie. (fot. Agnieszki by Maciej Ratajczyk).

 

 

 

Jeśli chcesz nam pomóc, przyłączyć się, uruchomić Klubokawiarnię Republikańska w swoim mieście lub miejscowości napisz: Formularz kontaktowy